• 1Klub Aktywnych Zawodowo

Projekt skierowany do dorosłych, pracujących osób z zespołem Downa. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni zapewniającej rehabilitację zawodową i społeczną. W Klubie są realizowane zajęcia specjalistyczne takie jak: spotkania z psychologiem czy zajęcia z komunikacji. Ponadto Klub zapewnia przestrzeń swobodną, która sprzyja integracji uczestników. Projekt „Klub Aktywnych Zawodowo” jest współfinansowany ze środków PFRON.
  • 2Klub Rodzica z dzieckiem do lat 3 o specjalnych potrzebach rozwojowych „Hula-Hop"

Grupę docelową stanowią zamieszkali na terenie Gminy Miejskiej Kraków rodzice i ich małe dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, które nie ukończyły 6 roku życia oraz osoby oczekujące potomstwa kwalifikujące się do objęcia programem „Za życiem”. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
  • 3Środowiskowy Dom Samopomocy

Grupę docelową stanowią zamieszkali na terenie Gminy Miejskiej Kraków dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych (typ domu B i C). Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
  • 4Integracja w Małopolsce - IV edycja

Projekt obejmuje organizację 5 wycieczek dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i przyjaciół do atrakcyjnych turystycznie zakątków Małopolski. Projekt finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.
  • 5State Street

Projekt obejmuje realizację różnych zadań z zakresu aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością - organizację staży i praktyk zawodowych, warsztatów przygotowujących do zatrudnienia młodych dorosłych, akcji promujących ideę zatrudnienia tej grupy osób wykluczonych.
  • 6Asystentura

Zadanie polega na organizacji asystencji dla osób z niepełnosprawnością. W ramach projektu wsparcie uzyska 55 osób z niepełnosprawnością. Projekt współfinansowany ze środków PFRON.
  • 7Działania wspierające rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem lub dorosłym dzieckiem niepełnosprawnym - W rodzinie drzemie moc!

Projekt wspiera funkcjonowanie 6 grup wiekowych, które są w naszym Stowarzyszeniu oraz zaproszeniu rodziców do samodzielnej organizacji prostych wydarzeń na rzecz swoich dzieci w ramach budżetu grupowego. W tych wydarzeniach weźmie udział grupa około 45-55 osób. W ramach projektu rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami, takimi jak prawnik, psycholog, seksuolog czy doradca zawodowy. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.
  • 8Działania na rzecz rozwoju sportu osób z niepełnosprawnościami - Mistrzowie Życia

Projekt ma za zadanie poprawę ogólnej sprawności fizycznej i aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością, zwłaszcza z zespołem Downa, oraz podniesienie jakości ich życia. W projekcie wesprzemy organizację zajęć sportowych dla 40-45 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zakupione zostaną karnety na systematyczne zajęcia sportowe wspierające realizację pasji wśród naszych beneficjentów. Stowarzyszenie wspiera merytorycznie organizację zajęć, nadzorując efekty i pomagając w rozwiązywaniu sytuacji trudnych. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.
  • 9Integracja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami - Integracja społeczna osób z zespołem Downa

Projekt zakłada zwiększanie aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu społecznym poprzez rozwój ich umiejętności społecznych i komunikacyjnych. W ramach projektu zorganizowane zostaną zajęcia z komunikacji, których celem jest rozwój umiejętności niezbędnych do porozumiewania się z otoczeniem. Projekt wpisuje się w długofalowe działania organizacji, przez co efekty będą trwałe i możliwe do dalszego rozwijania. Odbiorcami zadania będą dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, zwłaszcza z zespołem Downa, mieszkające na terenie miasta Krakowa. Zakładamy udział 17-20 osób. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.